Поморие спечели сладка победа и важни 3 точки

Отборът на ОФК „Поморие“ завоюва ценна победа от 2:1 срещу състава на Марица /Пд/,в мач който се игра на градския стадион в Несебър.

Срещата започна двуостро като домакините от Поморие успяха да открият във 17-та минута след попадение на Ахмед Ахмедов.Той се възползва от липсата на концентрация на Марица и изведе отбора си напред.Само 8 минути по-късно,обаче гостите изравниха след попадение на Гюзелев.Този гол ,като че ли повлия психически на поморийци,което до някъде разтрои играта на тима.

През II-то полувреме обаче домакините тръгнаха смело в атака,направените смени освежиха играта и дадоха повече острота в атаката.Последните минути голът висеше на косъм,но все нещо не достигаше топката да премине гол линията на Марица.В самия край на мача Живко Петков донесе победата ,реализирайки я след центриране на Бекир Расим.

По този начин ОФК „Поморие“ спечели много важни 3 точки в битката за оцеляване във Втория ешалон.

В следващата си среща,ОФК „Поморие“ гостува на софийския „Локомотив“ на 19.04. /четвъртък/ от 17:00 часа .