Поморие победи в трудно гостуване

Отборът на ОФК „Поморие“ постигна изключително ценна победа на негостоприемния стадион на ПФК „Ботев“ в гр. Гълъбово.

Срещата се проведе на много тежък терен,който благодарение на усилията на домакините позволяваше срещата да се играе.

Играта изобилстваше от високи центрирания с променлив успех за двата отбора.Гостите от Поморие първи достигнаха до две положения за гол,но пропуснаха ,при което в едно от тях Тютюков уцели страничната греда на вратата на домакините.

I-то полувреме завърши 0:0,а в началото на второто полувреме домакините установиха известен превез с високо центрирани топки,но до гол не се стигна.Успехът за поморийци дойде в самия край на срещата във 90-та минута,след като силен удар на Християн Казаков се отби от страничната греда за 2-ри път и Живко Петков със силен удар от въздуха отбеляза във вратата на Ботев.Така Поморие спечели много важни 3 точки в борбата за по-предно класиране.

Следваща среща на ОФК Поморие е на 12.03. /понеделник/ от 15:30 часа,където приемат на стадион Несебър отбора на ПФК „Лудогорец II“ Разград.