Поморие завърши наравно в дербито със Созопол

Поморие и Созопол не се победиха в регионалното дерби на ВПЛ. Двубоят се игра при много лоши метеорологични условия – постоянен снеговалеж и силен вятър.

През първото полувреме домакините от Поморие имаха пълен превез на терена.Възпитаниците на Веселин Бранимиров можеха да открият още във 10-та минута ,но удар на Живко Хаджиев бе спасен от вратаря на Созопол на самата голлиния.Опасни удари на Тютюков и Ал. Георгиев също не успяха да поразят целта.Гостите от своя страна затрудниха Теменлиев само след удар с глава на Мантаров,но вратарят се справи блестящо в ситуацията.Така се стигна до 40-та минута ,когато след центриране от корнер на Л. Божинов,Стоян Мантаров си отбеляза автогол.

През втората част двата отбора си размениха по-няколко положения,без обаче да успеят да ги реализират.Във 80-та минута гостите останаха с човек по-малко ,след като Мартин Газиев получи 2-ри жълт картон и съответно червен картон.

120 секунди по-късно Жил Лоусън се възползва от груба грешка в защитата на домакините,остана сам срещу вратаря и оформи крайното 1:1.

Следваща среща на ОФК „Поморие“ е гостуване на ПФК „Ботев“ Гълъбово на 03.03. /събота/ от 15:30 часа.