Поморие отстъпи с 2:3 на Локомотив /София/

В оспорван последен мач от 10-тия кръг на ВПЛ ОФК „Поморие“ загуби с 2:3 от гостуващия Локомотив /София/ на стадион „Лазур“ гр. Бургас.

Поморийци откриха още в 6′ след точно изпълнение от дузпа на Любомир Божинов.Съдията Радослав Гидженов отсъди наказателен удар за нарушение на вратаря Ивайло Яначков срещу Живко Петков.Гостите обаче,изравниха чрез Мартин Станков в 26′.В самия край на I-то полувреме Божинов отново изведе домакините напред след далечен удар и грешка на Яначков.

След почивката столичния тим направи пълен обрат в резултата.Локомотив си наказаха колективни грешки в защитата на съперника и поведоха с 3:2 след попадения на Емил Виячки (72′) и Иво Иванов (82′).

Мачът беше дебют на новия старши треньор на ОФК „Поморие“ Веселин Бранимиров.

Следва 2-седмична пауза в първенството поради участие на Българския Национален отбор в Световните квалификации.