Поморие и Царско село завършиха 2:2

В динамичен мач от II-ри кръг на Втора Лига отборите на Поморие и Царско село завършиха 2:2.

Домакините започнаха по-активно и откриха още в 12′,когато Бекир Расим засече с глава центриране на Живко Жеков.Гостите,обаче успяха да изравнят в 25′ чрез Светослав Диков,който беше точен след разбъркване.В минутите до края на полувремето поморийци упражниха натиск и успяха отново да поведат в резултата.Михаел Орачев се разписа в 34′ след хубав пробив и асистенция на Борис Тютюков.

След почивката и пред двете врати имаше множество интересни положения.Късметът се усмихна на Царско село в 70′,когато отново Светослав Диков изравни отблизо.Четвърт час преди края неубедителния главен съдия Петър Доровски от гр. София показа спорен 2-ри жълт картон и изгони от терена капитана на Поморие – Георги Петков.

Въпреки,че бяха с човек по-малко домакините можеха да вкарат 3-ти гол,но резервата Станислав Дрянов улучи левия страничен стълб 5 минути преди края.

Мачът се игра на ст. „Лазур“/Бургас/,където  Поморие ще приема гостите си до края на есенния полусезон,заради подмяна на тревното покритие на на стадион Поморие.

Следваща среща отборът на ОФК „Поморие“ гостува на друг морски тим отборът на ФК „Созопол“ на 05.08. /събота/ от 18:00 часа на ст. „Арена-Созопол“.