Поморие започна сезона с равенство

Отборът на ОФК ПОМОРИЕ започна новия сезон на първенството на ВПЛ с равенство.Възпитаниците на Малин Орачев завършиха гостуването си на Локомотив /Горна Оряховица/ при резултат 1:1.

Домакините успяха да поведат в самия край на първото полувреме.През вторите 45 минути тимът на Поморие натиснаха сериозно своя съперник и успяха да изравнят с гол-шедьовър на Михаел Орачев.

Мачът започна равностойно,без сериозни опасности и пред двете врати.Секунди преди да изтекът първите 45 минути Локомотив поведе с гол на Деян Христов.

През втората част Поморие заигра далеч по-добре и доминира над своя съперник. Влезлият като резерва Бекир Расим центрира от фаул, Христо Лемперов засече с глава, но над вратата. Малко по-късно Киров фаулира грубо Лемперов, но реферът спести втори жълт и съответно червен картон за футболиста на Локомотив. В 54-ата минута Борис Тютюков отправи хубав удар от границата на наказателното поле, но Николов улови. Домакините отговориха с изстрел от малък ъгъл на Деян Христов, който излезе в аут. В средата на полувремето Станимир Тренев отново даде на съперниците минутка почивка за глътка вода. Малко по-късно Казаков намери в наказателното поле Ахмед Ахмедов, който стреля триково с пета, но топката премина до дясната греда. Секунди по-късно Тютюков центрира отдясно, но Живко Петков от непосредствена близост не успя да засече добре. В 87-ата минута логичното се случи и Поморие изравни с фамозен гол на Михаел Орачев. Полузащитникът на гостите намери долния ляв ъгъл на вратата на „железничарите“ с удар от въздуха, далеч извън наказателното поле. В продължението на мача Поморие имаха претенции за дузпа, за нарушение срещу Тютюков, но главният съдия не посочи бялата точка. Домакините пък можеха да отбележат в последните секунди, но Генчев стреля над вратата.

Следваща среща Поморие приема Царско село на 30.07. /неделя/ от 18:30 часа на стадион „Лазур“ гр. Бургас